- back to AMBIEs page -

Please review the list of earned awards below. If you feel you should be on a list that your not, please tell us so we can take a second look. This is a big process, so we appreciate your help to make sure everyone is recognized properly!

50 HOUR BADGE

Jane Anderson

James Byrd

Rose Marie Cusson

Ruth Dabrowski

Michelle Demirjian

Barbara Dion

Joseph Distefano

Ellen Edersheim

Marge Fraser

Ray Fraser

Henry Goode

Karen Jordan

Heather Lovejoy

Anne Melvin

Diane Miner

Doug Moorhead

Mary Morris

Nicole Rushlow

Stephanie Seacord

David Shappell

Nancy Shearer

Kris Soderberg

Beth Wolfson

 

100 HOURS

James Byrd

Rose Marie Cusson

Ellen Edersheim

Karen Jordan

Ann Karcich

Heather Lovejoy

Anne Melvin

Diane Miner

Mary Morris

Bob Mullen

Mary A. O’Brien

David Shappell

Nancy Shearer

Beth Wolfson

Liz Ziegler

        

250 HOURS

Nancy R. Boyle

James Byrd

Bob Fairbanks

Jimmy Jordan

Karen Jordan

Philip Lefebvre

Marty Lennon

Connie Loken

Sandra Methven

Margaret Minnon

Bonnie Morgan

Mary A. O’Brien

Christine Stacey

Douglas Thomas

  

500 HOURS

Sharon Carroll

Sandra Chandonnet

Evangeline Christon

Martha Clark

Sharon Ebol

Bruce Flegal

Yvonne Gillen

Susan Jodoin

Helen Martin

Irene Mullen

Ronald J Pingel

Elizabeth Thomas

 

1000 HOURS & LIFETIME MEMBERSHIP

Timothy Adams

Maryellen McGrath

Dorothy Penaskovic

Roz Weizer


2000 HOUR AWARD

Sue Greenbaum

Bill Laroche


4000 HOUR AWARD

Lorraine Charron


8000 HOUR AWARD

Paul Lacourse

 

ANNUAL HOURS AWARDS

Paul Lacourse   522

Tim Adams  432

Maureen Walsh  372 

Art Lizie           320

Mary Lizie       320

 

WMNF Certification

Sharon Lohnes

Burt Lohnes

Margaret Minnon

Irene Mullen

Bob Mullen


5 Year Pin   *Industry

Active Members of the classes:

Greater Manchester Chamber of Commerce Class of 2012
Historical Society of Cheshire County Class of 2012
League of NH Craftsmen Concord Class of 2012
White Mountain National Forest Class of 2012

 

Violet Anderson

Matt Blanchard

Susan Bullock*

Thomas Dudman

Donna Kaye Erwin*

Byron Fairbrother*

Susan Farrell*

Aylin Felch*

Howard Green

Heidi Hale*

Anne Hatin

Richard Hatin

Joyce Heinrich

Karen M Jordan

Steven Jordan

Virginia Leiby*

Burt Lohnes

Sharon Lohnes

Maryellen McGrath

Ron Pingel

Winni Schmidt

Kathryn Segreti

Pat Shappell

Jennifer Tockman*

Roz Wiezer

Howie Wheeler

Gloria Wood

 

10 Year Pin & Lifetime Membership    *Industry

Active members of the classes:

Franco American Center Class of 2007
Lake Opechee Inn & Spa Class of 2007
Strawbery Banke Museum Class of 2007

 

Bob Carey

Lorraine Charron

Ray Croteau

Sharon Ebol

Ellen Edersheim

Ed Gartland

Kevin Irwin

Linda Irwin

Donna Lamattina*

Anita Memos

Dot Penaskovic

Eric Proulx*

Mary Ann Rupert

Bob Spoerl

Carol Spoerl*

Staff Login

Login
Powered by Wild Apricot Membership Software